Výrobca tlačiarní - BROTHER

Výrobca tlačiarní - BROTHER

Brother – japonský výrobca elektronických zariadení, prevažne tlačiarní a šijacích strojov. Firma bola založená v roku 1908 v Nagoji. Momentálne má celosvetovo 17 výrobných závodov a jej obchodné zastúpenie pôsobí vo viac ako 40tich rôznych krajinách sveta. Aktuálny prezident spoločnosti – Toshikazu Koike.

Firmu založili bratia Yasui, pod názvom Yasui Sewing Machine Co., neskôr premenované na Nippon Sewing Machine Manufacturing Co., finálny názov až neskôr pozmenený na Brother Industries, Ltd. Samotný názov „Brother“ bol inšpirovaný skutočnosťou, že pôvodný majitelia Yasui boli bratia.

Prvotná ambícia firmy Brother bola výroba šijacích strojov Made-in-Japan pre domáci trh s úmyslom neskoršej diverzifikácie výrobného programu aj o produktové línie pletacích strojov, domácich elektro-spotrebičov a písacích strojov. Firma do dnešnej doby prerástla v celosvetového výrobcu informačných a komunikačných technológií.

Firemný „slogan“ (mind spirit) je „At your side“, resp. „Brother at your side“, čo je celkom zaujímavý a výstižný slovný konštrukt.

 

 

Tlačový biznis :

Začiatkom 90tych rokoch Brother predstavil nové termo – transferové faxy a malé laserové multifunkčné zariadenia, ktoré spĺňali aktuálne požiadavky trhu – rozmerovo a výkonovo vhodné aj do malých kancelárií aj do domácnosti, tzv. SOHO koncept (Small Office, Home Office). V SOHO segmente sa stali priekopníkmi a vysoký štandard si držia dodnes, vďaka vysokej tlačovej rýchlosti, prijateľnej nadobúdajúcej a prevádzkovej cene a odolnosti. Scannery v „multifunkčkách“ majú rozvinutú utilitu uploadovať  scanované dokumenty a obrázky do cloudu bez použitia PC.

Trendy posledných rokov zameriavajú pozornosť značky na rozvoj technológií a servisu v oblasti nadštandardných služieb zákazníkom, systémov webových konferencií, firemné riešenia na mieru, zákaznícky servis a optimalizácia nákladov, riešenia v oblasti kompatibility s mobilnými zariadeniami a cloudmi.

Elektro – kancelárske zariadenia:

Firma sa už pár desaťročí venuje aj biznis segmentu tlače štítkov, štítkovania, mobilnej tlače. V jej výrobnom portfóliu sa nachádzajú mobilné tlačiarne na tlač na listový aj zrolovaný papier, tlačiarne nálepiek, labelov, štítkov. Zariadenia sú priemyselne široko využívané vo všetkých sférach obchodu, skladovania, logistiky, ale aj finančníctva.

Priemyslené zariadenia:

Brother pôsobí aj v oblasti strojárskeho priemyslu, je výrobcom CNC obrábacích centier. Prvé takéto kompaktné zariadenia predstavil už v roku 1985.

Firma aktívne pôsobí vo viacerých priemyselných odvetviach naraz. Kompletný historický prehľad uvedenia jednotlivých produktov na trh je pekne graficky zobrazený na výrobcovej stránke pod týmto linkom. Jedna z netradičných produktových línií firmy Brother je aj hudobno - zábavný systém známy ako Karaoke.

 

PrintMaster

Zdroj:

http://www.brother.com

https://www.wikipedia.org

 

 

 

283Komentáre


    Zanechaj odpoveď

    *
    **Nebude zverejnený
    *Stránka url s http://
    *
Produkt bol pridaný na porovnanie!