Čo robiť ak Vaša tlačiareň nefunguje - 9 jednoduchých krokov

Čo robiť ak Vaša tlačiareň nefunguje - 9 jednoduchých krokov

Moja tlačiareň nefunguje, nechce sa jej tlačiť! Všeobecný popis chybovej situácie, ktorú je potrebné definovať konkrétnejšie a vyzbierať o nej čo najviac informácií. Výrazne to uľahčí následnú komunikáciu so servisným strediskom o ďalšom postupe. Pozrime sa bližšie čo môže užívateľ urobiť pre bližšiu špecifikáciu tej pravej príčiny nefunkčnosti tlačiarne.

 

Check list pre nefunkčnú tlač:

1. Zobrazuje sa Vám na displeji nejaká chybová hláška, alebo kód chyby? Ak áno, pre jej objasnenie Vám môžu napomôcť aj podporné stránky výrobcov, napr. XEROX.

2. Ak máte multifunkčnú tlačiareň, ako to vyzerá s jej ďalšími funkciami (kopírka, fax, scan), fungujú?

3. Viete vytlačiť konfiguračný, alebo nastavovací report? V menu každej tlačiarne máte opciu pre tlač takéhoto dokumentu. Ak si s tým neviete rady, pozrite si manuál k Vášmu zariadeniu. U tlačiarní bez displeja výrobcovia zväčša integrujú túto možnosť do nejakého iného mechanického impulzu, napr. pri HP treba 5x otvoriť tonerové dvierka.

4. Skontrolujte napájanie, káble a konektory, uistite sa či sú správne zapojené na oboch koncoch. Aj dĺžka káblov ma vplyv na fungovanie tlačiarne, pri zapojení PC–Tlačiareň nám so zväčšujúcou sa dĺžkou kábla výrazne rastie neochota tlačiarne spolupracovať.

5. Ak je tlačiareň pripojená na sieť, viete s ňou komunikovať z Vášho zdrojového zariadenia (PC, tablet, smartfón)?

6. Zlyháva tlač na viacerých dokumentoch a rozličných programoch? Skúste vytlačiť viac dokumentov, z iných programov, vyskúšajte txt, pdf, xls. Ak sa to týka len jedného typu, môže to byť problém týkajúci sa daného dokumentu alebo programu.

7. Používate aktuálnu verziu ovládača tlačiarne? Aktuálne verzie ovládačov si nájdete na stránkach jednotlivých výrobcov tlačiarní, napr. tu je pre HP.

8. Ak ste už vyskúšali reštart tlačiarne a nepomohlo to, vykonajte to ešte raz, s tým rozdielom, že tlačiareň ponecháte vypnutú aspoň po dobu 60 sekúnd. Súbežne s týmto opatrením majte tlačiareň zapojenú priamo v zásuvke, nie v predlžovačke. Niektoré tlačiarne majú dve tlačidla ON/OFF, uistite sa že tlačiareň skutočne vypnete, nie len uspíte.

9. Ak problém pretrváva, skúste kompletne preinštalovať ovládač, starý odinštalovať a následne nainštalovať jeho najnovšiu verziu.

Toto sú elementárne body, ktorými treba začať pri analýze a riešení problému „Tlačiareň netlačí“. Ak žiaden z hore uvedených bodov nenapomáha k riešeniu situácie, máte možnosť obrátiť sa na oficiálne fóra a zákaznícke linky výrobcov, alebo distribútorov, ak ich majú. V prípade úspešného kontaktu s „helpdeskom“ buďte pripravený a majte k dispozícii čo najviac informácií o danom probléme, zjednodušuje a urýchľuje to komunikáciu, majte informácie o nastaveniach, operačnom systéme, verzii ovládača, type pripojenia, prípadne čo ste menili od poslednej bezproblémovej prevádzky tlačiarne.

Snáď Vám tieto informácie budú aspoň trochu užitočné a nasmerujú Vás v prvotnej fáze analýzy problému. Každá situácia je odlišná, toto sú základné a všeobecné body na ktoré je dobré sa zamerať. Pre špecifickejšie veci je lepšie kontaktovať podporné centrá výrobcov, alebo lokálne servisy. Prípadne neváhajte a kontaktujte aj nás – PrintMaster Košice, radi Vám poradíme pri akomkoľvek probléme.

 

 PrintMaster.sk

 info@printmaster.sk

 Tel.: 0911242377

 Tlačiarne | Servis | Tonery

 

 

25Komentáre

  • Avatar
   Ľubomír Mozola
   Nov 25, 2019

   Dobrý deň. Mám tlačiareň HP Deskjet Ink Advantage 3525. Farebne tlačí ale na čierno nie. Toner je takmer plný. Viete mi poradiť čo môže byť chyba? Ďakujem.

  • Avatar
   1martingal@centrum.sk
   Jan 17, 2020

   Dobry den . neviete mi prosim poradit kde moze byt chyba ak pri tlaceni etikiet cez print manager mi fyzicky vytlaci len urcity pocet po cislo 184, a dalej nic nevychadza. v zariadeniach ale prikaz ostava na vacsi pocet Ak odtranim prikaz a dam nanovo tlacit od cisla 185 tak mi to fungue. ide o to ze fyzicky mi stale vytlaci len max 184 kusov ...za odpoved dakujem

  • Avatar
   Jana
   Apr 08, 2020

   Epson xp342 Dobry den vedeli by ste mi poradit s touto tlaciarnou? Netlaci nam...farba ide ale nevieme ako vycist hlavu zrejme je tam zaschnuta farba. Dakujem

  • Avatar
   Helpinvest INTERNATIONAL, s.r.o.
   Apr 08, 2020

   Dobrý deň prajem Prosím Vás pekne, mohli by ste nám poradiť. Máme tlačiareň EPSON WF-8510 Series. Pri tlačení akéhokoľvek formátu nám tlačiareň píska. Už som skúšala v základnom nastavení zmeniť zvuk tlače ale v tom nie je chyba. Musí byť chyba niekde vo valcoch alebo v údržbe. Čo by som mohla spraviť? Poradíte mi prosím. Ďakujem veľmi pekne.

  • Avatar
   Peter
   Apr 14, 2020

   Dobrý deň chyba 0x6100004a

  • Avatar
   Ľubomír Jančuš
   May 26, 2020

   Dobrý deň prajem. Prosím Vás neviete mi poradiť, čoDobrý mám robiť. Po výmene kompatibilných náplní v tlačiarni mi tlačiareň nefunguje(kompatibilné náplne už používam dlhé roky). Mam HP PHOTOSMART C5380. Na displey tlačiarne ukázalo ,že sú nainštalované neoriginál kazety( ukazovalo na čiernu náplň) . Mal som ešte staršiu náplň ,ktorú som menil za novú a začalo mi ukazovať všetky náplne sú neoriginál. Po opätovnom vypnutí a zapnutí (vyše 40-krát)mi ukazuje zlyhanie atramentového systému -chyba:0xc19a0020 a vypnite a zapnite tlačiareň. Ďakujem vopred za radu. S pozdravom Jančuš.

  • Avatar
   Eva Mihálová
   Jun 24, 2020

   Dobrý deň, dnes som dala novú náplň a vytlačilo mi len jeden papier. Išla som vytlačiť druhý a stále mi bychádza čistý papier. Skúšala som to 8x no neúspešne. Viete mi poradiť? Ďakujem!

   • Avatar
    Jana
    Jul 01, 2020

    Po výmene farieb bliká chýbajúca farba.Epson,XP 2100

  • Avatar
   František Šimun
   Jul 13, 2020

   Zdravim, mám tlačiareň Canon Pixma mg5750 je tam päť farieb ťa najväčšia čierna prestala tlačiť vie mi s tým niekto poradiť?

  • Avatar
   Ľudovít Zajíček
   Sep 15, 2020

   Pri zapnutí tlačiarne Canon MP250 sa mi rozsvietí E 5.tlaciareň nekopíruje.Ďakujem za pomoc.

  • Avatar
   Peter Jakubko
   Sep 15, 2020

   Dobrý deň, zháňam reseter odpadovú nádržku odpadovej farby. Nie jednorázový ale čip s automatickým nulovaní stavu. Máte takúto ppložku v portfóliu vašich služieb. Tlačiareň EPSON XP15000.

  • Avatar
   Katarina Grejtakova
   Nov 20, 2020

   Dobry večer mám tlačiareň Xerox 3117 a mam problem že netlačí. Didoli svieti na zeleno aj reaguje ak ju zapnem , v zaradeni tlaciarne je zelena fajfka . Je nastavena na predvolenu. Ale keď zadam tlačovú ulohu tak sa objaví žltý trojuholnik a koniec vobec dokument nevytlaci. Prosim poradte mi co mam spravit.Vo vlastnostiach tlaciarne mi píše ze zariadenie pracuje spravne. Dakujem za rady

   • Avatar
    Denisa
    Oct 19, 2021

    Dobrý deň želám prosím o radu tlačiareň mi stále tlači ten istý dokument a preblykava akoby chýbal papier viete mi prosím poradiť ďakujem pekne.

  • Avatar
   Dana
   Jan 13, 2021

   Dobrý večer. Po výmene všetkých tonerov , píše-problém zo spotrebným materialom. Viete mi prosím poradiť čo to môže byť?. Tonery sú originál. Ďakujem

  • Avatar
   אינסטלטור בעכו
   Mar 09, 2021

   You have brought up a very good points , thanks for the post. Visit Our Site At: אינסטלטור בעכו

   • Avatar
    Joel Griffin
    Oct 16, 2021

    First thing first as to make sure the printer is powered on and connected to the same Wi-Fi network as your computer or Laptop to write my dissertation in Dubai etc right then check if drivers are working properly because they play a big role in making network printing difficult in case of any working setback.

  • Avatar
   Zdenek Cejka
   Mar 18, 2021

   Dobrý Mal som tlaciaren pripojenu na wifi ale som zmenil internet a už neviem tlačiareň pripojit na wifi. Pomôžte mi

   • Avatar
    Patrik Hudran
    Jan 03, 2022

    Tak to ja mam teraz ten isty problem a neviem co stym???

  • Avatar
   Renáta Kundrátová
   Apr 18, 2021

   Vyskytol sa problém s tlačiarňou alebo atram.systémom chyba 0xc19a0014...neviete mi niekto poradiť?

  • Avatar
   Filip
   Apr 21, 2021

   Dobry den. Mam tlaciaren HP DeskJet 3635. Nevytlaci vsetky riadky na paperi. Z internetu potrebujem nejake tlaciva tak chyba vrchna cast vety kazde 2-3 cm. Ked tlacim z Word tak tlaci pekne. Aj farebe aj ciernobielo. Za odpoved dakujem.

  • Avatar
   martin
   Dec 02, 2021

   Dobry den,nedavno som kupil novy notebook a pozapojeni tlaciarne don,My tlaciaren vobec nenacitalo, nenaslo,nemozem nic vytlacit z notebooku,len ulozit.Poradte mi co s tym?

  • Avatar
   Milan
   Apr 11, 2022

   Dobrý deň, pri tlačení mi dnes tlačiareň prestala pracovať a reagovať a stále bliká indikátor Pripravené. Mám tlačiareň HP LaserJet M1130 MFP. Ďakujem za odpoveď.

  • Avatar
   guest host
   May 19, 2022

   Awesome and interesting article. Great things you've always shared with us. Thanks. Just continue composing this kind of post. best writing services

Zanechaj odpoveď

*
**Nebude zverejnený
*Stránka url s http://
*
Produkt bol pridaný na porovnanie!