Buďte pripravení na hackerské triky

Buďte pripravení na hackerské triky

Buďte pripravení na hackerské triky

Poznajte kto Vám volá / Zistite si čo o Vás Google povie

 

Rada cyber-bezpečnostných expertov ohľadom telefonických hovorov s neznámymi osobami je – pokiaľ daný kontakt nemáte uložený v zozname - na neznáme čísla neodpovedajte. Hackery používajú množstvo trikov pri pokusoch o nahratie Vášho hlasu, alebo sa snažia Vás zlákať na zodpovedanie určitých otázok, to všetko práve cez mobilný telefón. Namiesto konverzácie s neznámymi volajúcimi cez telefón, radšej ich neprijatím hovoru naveďte na zanechanie hlasovej správy a až na základe nej sa potom rozhodnite či budete realizovať spätný hovor.

Cyber Tip: Neodpovedajte na telefónny hovor pokiaľ nepoznáte dané telefónne číslo.

 

Ak už nepatríte medzi tých pár zvedavcov, ktorý to robia pravidelne, vygooglite si občas Vaše meno a zistite čo o Vás svet vie. Boli by ste prekvapený aké množstvo informácií sa tam o Vás nachádza. Nepozerajte sa len na prvú stránku výsledkov vyhľadávania. Venujte tomu chvíľku a prelistujte si aj pár nasledujúcich stránok.

Cyber Tip:  „Vygooglite sa“. Zistite čo o Vás ostatní vedia a pouvažujte ako by to mohlo byť použité proti Vám.

Za pokus tiež stojí vygoogliť Vaše meno spolu s nejakým kľúčovým slovom. Napríklad: vyhľadajte Vaše meno + meno Vášho zamestnávateľa, alebo školy ktorú ste navštevovali a pozrite si zoznam vecí a udalostí na ktorých ste participovali, alebo s ktorými ste v nejakej súvislosti identifikovaný; prípadne aké informácie o Vás niekto zdieľal.

Prečo je to dôležité? Hackery používajú tieto informácie na vyskladanie si obrazu o Vás. Týmto spôsobom môžu do určitej miery predvídať Vaše správanie a zvyky a zacieliť útoky na zisk prístupov k dôležitým osobným údajom.

 

Jeden príklad:

Povedzme že ste zamestnancom firmy XY a máte to aj uvedené na Vašom LinkedIn profile. Hacker vie s minimálnym úsilím zistiť kedy firma XY robí napr. ročné individuálne pohovory so zamestnancami. V tomto období a s informáciami o danej osobe získanými z internetu môžu príslušného zamestnanca ľahko zacieliť a kontaktovať prostredníctvom telefónnych hovorov, emailov a vyžiadať zalogovanie do podvodných stránok vyzerajúcich obdobne ako zamestnávateľova, za účelom získania bezpečnostných prístupových dát. Ak je daná osoba nedostatočne opatrná, môže ich nedopatrením poskytnúť.

Buďte opatrný a minimalizujte zverejňovanie osobných informácií na internete a kontakt s neznámymi osobami prostredníctvom nevyžiadaných hovorov.

PrintMaster

 

Zdroj: https://www.xerox.com

Zanechaj odpoveď

*
**Nebude zverejnený
*Stránka url s http://
*
Produkt bol pridaný na porovnanie!