Buďte pripravení na hackerské triky

Buďte pripravení na hackerské triky

Buďte pripravení na hackerské triky

Poznajte kto Vám volá / Zistite si čo o Vás Google povie

 

Rada cyber-bezpečnostných expertov ohľadom telefonických hovorov s neznámymi osobami je – pokiaľ daný kontakt nemáte uložený v zozname - na neznáme čísla neodpovedajte. Hackery používajú množstvo trikov pri pokusoch o nahratie Vášho hlasu, alebo sa snažia Vás zlákať na zodpovedanie určitých otázok, to všetko práve cez mobilný telefón. Namiesto konverzácie s neznámymi volajúcimi cez telefón, radšej ich neprijatím hovoru naveďte na zanechanie hlasovej správy a až na základe nej sa potom rozhodnite či budete realizovať spätný hovor.

Cyber Tip: Neodpovedajte na telefónny hovor pokiaľ nepoznáte dané telefónne číslo.

 

Ak už nepatríte medzi tých pár zvedavcov, ktorý to robia pravidelne, vygooglite si občas Vaše meno a zistite čo o Vás svet vie. Boli by ste prekvapený aké množstvo informácií sa tam o Vás nachádza. Nepozerajte sa len na prvú stránku výsledkov vyhľadávania. Venujte tomu chvíľku a prelistujte si aj pár nasledujúcich stránok.

Cyber Tip:  „Vygooglite sa“. Zistite čo o Vás ostatní vedia a pouvažujte ako by to mohlo byť použité proti Vám.

Za pokus tiež stojí vygoogliť Vaše meno spolu s nejakým kľúčovým slovom. Napríklad: vyhľadajte Vaše meno + meno Vášho zamestnávateľa, alebo školy ktorú ste navštevovali a pozrite si zoznam vecí a udalostí na ktorých ste participovali, alebo s ktorými ste v nejakej súvislosti identifikovaný; prípadne aké informácie o Vás niekto zdieľal.

Prečo je to dôležité? Hackery používajú tieto informácie na vyskladanie si obrazu o Vás. Týmto spôsobom môžu do určitej miery predvídať Vaše správanie a zvyky a zacieliť útoky na zisk prístupov k dôležitým osobným údajom.

 

Jeden príklad:

Povedzme že ste zamestnancom firmy XY a máte to aj uvedené na Vašom LinkedIn profile. Hacker vie s minimálnym úsilím zistiť kedy firma XY robí napr. ročné individuálne pohovory so zamestnancami. V tomto období a s informáciami o danej osobe získanými z internetu môžu príslušného zamestnanca ľahko zacieliť a kontaktovať prostredníctvom telefónnych hovorov, emailov a vyžiadať zalogovanie do podvodných stránok vyzerajúcich obdobne ako zamestnávateľova, za účelom získania bezpečnostných prístupových dát. Ak je daná osoba nedostatočne opatrná, môže ich nedopatrením poskytnúť.

Buďte opatrný a minimalizujte zverejňovanie osobných informácií na internete a kontakt s neznámymi osobami prostredníctvom nevyžiadaných hovorov.

PrintMaster

 

Zdroj: https://www.xerox.com

445Komentáre

  • Avatar
   Neil Johnson
   Oct 29, 2020

   As a system administrator from Cheap-Essay-Writer US, the best way is just staying away and alert whenever you are forced or advertantly being made to download any unknown mobile phone application. Furthermore be careful while downloading anything from a website with no secure socket layers.

   • Avatar
    Reem Sultan
    Oct 29, 2022

    Delightful and authentic topic for all the new ones, but there are also very beneficial and highly motivating essay assignments available to get in UAE from them. Their Educational blogs are also available for your best accommodation's.

    • Avatar
     Jan 03, 2024


  Zanechaj odpoveď

  *
  **Nebude zverejnený
  *Stránka url s http://
  *
Produkt bol pridaný na porovnanie!